MeetYou logo

První rande – jak se chovat a co si vzít na sebe?

 1. Chystáte se na rande? Jste nervózní, protože nemáte ponětí, o čem budete se svým potenciálním partnerem či partnerkou konverzovat? Buďte klidní a čtěte dál!

 2. Základní předpoklad dobrého rande

  Na schůzku jste přišli kvůli osobě, která sedí naproti vám, tak se podle toho i chovejte. Nikdy se nevěnujte svému mobilu, tabletu nebo čemukoli jinému. Nesoustředěným chováním byste dávali najevo svůj nezájem, nadřazenost či pohrdání druhým. A to nedělejte ani když poznáte, že Váš protějšek není ten pravý. Není přece problém vypít kávu a slušně se rozloučit. Samozřejmostí je, že by první schůzka měla probíhat s jasnou hlavou, takže alkohol raději vynechte. I malé množství Vám může zkreslit vnímání toho druhého.

 3. Očekávání

  Pokud je něco, co od svého protějšku očekáváte nebo je naopak něco, co by mohlo být bariérou vztahu, řekněte to. Ušetříte tím čas oběma stranám. Zahltit však druhého výčtem preferovaných vlastností a schopností není vhodné. Mohlo by to odradit a vzbudit dojem přílišné náročnosti. Mějte na paměti, že někdy i negativní vlastnost partnera může být v kombinaci s jinými pozitivními vlastnostmi ideální kombinací pro Vás.

 4. Nechvalte se nadmíru a nelitujte se

  Nikdy se nelitujte, ani přespříliš nevyzdvihujte vaše úspěchy. Také pozor na probírání intimních záležitostí. Povídání o sexu je v této fázi seznamování nevhodné. Při hledání nového vztahu zejména ženy reagují negativně na jakoukoli intimně laděnou komunikaci. Nechlubte se ani svým dokonalým tělem a spíše se zaměřte na jiné hodnoty.

 5. Témata, která si nechte v šuplíku na později

  Na prvním rande si přejete načerpat o druhém co nejvíce informací, nicméně témata jako politika, náboženství, minulé vztahy a děti doporučujeme probírat až později během dalších setkání. První dvě témata většinou rozpoutají nepřiměřeně vášnivou až asertivní diskuzi. Rozbor minulých vztahů naopak rande značně ochladí. A děti? Pokud je již máte, neodvádějte hovorem o nich pozornost. První rande je jen o Vás. Mluvte raději o čemkoli jiném! Zde je pár tipů.

 6. Zájmy

  Pokud se druhého zeptáte na koníčky, nemůžete nic zkazit. Chodí na procházky do parku, cvičí, čte, tančí, sportuje, miluje psy či kulturní památky? Nemějte obavy a vyptávejte se na to, co dělá Váš protějšek ve volném čase. Nezapomeňte zmínit své záliby a buďte bez obav konkrétní. 

 7. Vzdělání a práce

  Zajímá Vás, jakou školu vystudoval Váš potenciální partner nebo partnerka? Tak se ptejte. Konverzace o vzdělání není příliš zábavné téma, ale pomůže vám vyplnit nepříjemné ticho, zatímco budete vymýšlet další lepší témata. Ze vzdělání můžete snadno přejít k práci. Zajímejte se o to, co právě Váš protějšek dělá a zda ho tato práce baví. Nebojte se jít do detailu. Vy se na toto téma můžete vypovídat bez obav také.

 8. Cestování

  Pokud rádi cestujete, tak se ptejte na cestování a mluvte o něm. Jaké země jste dosud navštívili? Jaká místa si přeje ještě ve svém životě navštívit? A proč zrovna tyto destinace? O cestování můžete mluvit celé hodiny, pokud se o něj oba zajímáte. Možná zjistíte, že máte podobné touhy a pokud Vám vztah vyjde, můžete si Vaše sny plnit společně.

 9. Rada na závěr – co na sebe

  Hlavní zásada v oblékání je zvolit něco pohodlného, co Vám sedí. Ideální oděv je takový, ve kterém se cítíte dobře a taky se sami sobě líbíte. V dobře padnoucím oblečení budete mít největší sebevědomí. Zároveň tím dáte svému protějšku najevo, jací jste. Zase to ale nepřehánějte a extravagantní oblečení si nechte raději na jinou příležitost. Úpravě zevnějšku nevěnujte přehnaně moc času. Pokud Váš protějšek neudělá totéž, mohl by se cítit nepříjemně. Tedy všeho s mírou.

Zpět na začátek
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.