MeetYou logo

Víte, kdy jste připraveni na nový vztah?

  1. Rádi byste žili v páru, ale stále se vám nedaří najít si někoho vhodného nebo si udržet vztah déle než pár měsíců? Pak je pravděpodobně něco špatně. Do nového vztahu byste měli vstupovat silní, sebejistí a nezatížení minulostí. Touha po vztahu by měla být tažena chutí žít ve dvou, sdílet, prožívat, milovat a těšit se ze štěstí ve vztahu s druhým. Pokud hledáte vztah jen kvůli tomu, že se to od vás očekává, možná ve skutečnosti dlouhodobý vztah vůbec nechcete nebo na něj jednoduše ještě nejste připraveni.

  2. Nejste smířeni s minulými vztahy

    Když zavzpomínáte na své bývalé vztahy, necítíte vztek ani lítost, žal nebo výčitky. Přesto však nemusíte být s minulými vztahy srovnaní, a to bez ohledu na to, jak dlouze nebo krátce trvaly. Pokud na bývalé vztahy vzpomínáte alespoň trochu pozitivně a zaměřujete se na to lepší – protože jste si prošli s někým kus života společně – jste připraveni na nový naplňující vztah. Pokud se však minulým vztahem stále trápíte, nejste smířeni s jeho ukončením nebo se dokonce utápíte v detailech rozchodu, raději s novým vztahem počkejte na dobu, až poslední šrámy odezní. Váš protějšek očekává, že hledáte nový plnohodnotný vztah, nikoli náplast na ten minulý.

  3. Neuspěchejte nový vztah

    Často se stává, že se do nového vztahu vrháme po hlavě především proto, že nechceme být sami nebo si připadáme bez partnera divně až méněcenně. A tak moc nepřemýšlíme o tom, zda se k nám nový partner opravdu hodí a je nám s ním dočasně dobře. Takový partner nám sice vyplní prázdnotu, která po rozchodu vznikla, ale z dlouhodobého hlediska je to špatné řešení. Po pár týdnech nebo měsících zjistíte, že Vám nový vztah nevyhovuje a dochází k jeho ukončení. Toto je proces, který je nejen zbytečný, ale také bolestný pro druhého, který se nemusí nacházet ve stejném rozpoložení jako Vy. Berte ohled na ostatní. Určitě takové chování bude přínosem i pro Vás, což si později jistě uvědomíte.

Zpět na začátek
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.