MeetYou logo

Seznamovací mýty

 1. Patříte mezi ty, kteří se ne a ne seznámit, přestože svou lásku neustále hledáte? Střídají se u Vás pocity zoufalství a rezignace s velkým odhodláním najít si konečně partnera? Možná víme, kde je zakopaný pes. Je pravděpodobné, že si o seznamování a o sobě vytváříte mylné domněnky či názory. A třeba proto se Vám v lásce nedaří, i když by mohlo.

 2. Mám smůlu, nikoho si určitě nenajdu

  To, že jste měli ve vztazích smůlu, je možné. Pokud si ale myslíte, že nemůžete lásku najít jen z tohoto důvodu, tak v tom Vám za pravdu nedáme. Váš osud máte v rukou jen Vy a pokud si budete věřit, že vztah najdete, tak se to opravdu stane. Stačí vytrvat. Ostatní z Vás budou cítit pozitivní energii, která je ideálním přínosem do každého vztahu. Neplačte tedy po večerech nad tím, že se vám nedaří najít lásku. Vyrazte raději mezi lidi, bavte se a uvidíte, že určitě někoho zajímavého brzy potkáte.

 3. Ostatní to mají v životě lehčí, než já

  To, že to má někdo v životě lehčí než jiný, může být pravda. Ovšem co se lásky týká, jsme všichni na jedné lodi. Každý musí vyvinout iniciativu, aby se seznámil a pracovat na vztahu, aby si ho udržel. Zdá se Vám, že máte v okolí samé šťastné páry? V lidech se můžete často mýlit. Někteří o svých problémech se seznamováním veřejně nemluví, takže třeba netušíte, čím vším si prošli, než svou skutečnou životní lásku potkali. Neidealizujte si vztahy vašich známých a přátel, i oni se určitě setkali se zklamáním a neúspěchem.

 4. Když nepřeskočila jiskra, nemůže to fungovat

  Věřte, že láska může někdy vzniknout teprve z delšího přátelství a třeba s někým, kdo se vám na první pohled nezdál vůbec sympatický. Lásku mohou některé páry objevit až ve chvíli, kdy se více poznají a zjistí, že mají mnoho společného. Tedy pokud jiskra nepřeskočí okamžitě, ještě není nic ztraceno. 

 5. Všichni muži myslí jen na sex

  Neházejte všechny muže do stejného pytle. Nerezignujte na lásku jen kvůli této myšlence. Sex k lásce neodmyslitelně patří a kdo má sex rád, myslí na něj. A myslí na něj jak muži, tak ženy. Pokud máte nějakou špatnou životní zkušenost, pokuste si najít jiný typ partnera. Velmi totiž záleží na tom, jakého muže potkáte a jaký vztah si společně vytvoříte.

 6. Nejsem atraktivní jako ostatní a bojím se někoho oslovit

  Mnoho lidí se bojí oslovit toho, o koho mají zájem. Mají strach z toho, že udělají něco špatně a před dotyčným se ztrapní. Nebojte se a pokuste se překonat obavy. Existuje sice možnost, že budete odmítnuti, ale on se svět nezboří. Když to nevyjde nyní, vyjde to později s někým jiným. Atraktivita sama o sobě není zárukou spokojeného vztahu. Je to podobné jako s penězi. Ani ty Vám nezaručí šťastný a zdravý život. Záleží především na tom, zda dokážete někoho zaujmout a připoutat si ho k sobě tím, jací jste. Často právě zdánlivě dokonalí lidé mají se seznamováním největší potíže, protože jsou dopředu zaškatulkováni mezi nedostupné. 

Zpět na začátek
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.